Vyhlídka na deště opět způsobila slabost v pšeničných kruzích. V Německu se srážky předpovídají v polovině týdne, ale pravděpodobnost dešťů roste i v dalších částech Evropy. Pokud by to měla vláha  spadnout v dostatečném množství, mohla by se situace u pšenice opět uvolnit. Tato očekávání tlačila ceny do červených čísel  a po nárůstu na více než 203 EUR / t,  bylo zahájen přijem zisků a technických prodejů.

Americké ceny sklouzly obzvláště prudce. Přední měsíc ztratil přes 3%. Kromě možného zmírnění vývoje pšenice v Evropě roste i obava z prudkého poklesu poptávky v důsledku korona pandemie. Pouze nabídka Saúdské Arábie na více než 655 000 tun dává naději na další vývozní aktivity. Cenový skluz na CBoT zvýšil šance, aby americká pšenice vstoupila do hry. Rusko rovněž hlásí, že již byla dosažená vývozní kvóta dosažena. To by také mohlo v nadcházejících dnech zmírnit náladu.

Velkoobchodní ceny také klesaly na fyzickém  trhu. Avšak jak pšenic B  Hamburg, tak krmná pšenice  Südoldenburg zůstaly nad hranicí 200 euro.