Očekávaný déšť udržuje ceny ve ztrátové zóně. Minulý týden cenové  fantazie vedly k růstu cen,  u pšenice není příliš pozdě v mnoha pěstebních zemích a dostatečné množství srážek  může stále umožnit dobrý rozvoj rostlin. Je otázkou, jak vysoké budou srážky. Sucho by však mohlo přetrvávat v klíčových regionech v oblasti Černého moře, například v jižním Rusku a na východní Ukrajině, a mít dopad na výnosy. Vše může být ještě jinak, než bude možné učinit konečné prohlášení.

Nálada se dále zhoršuje u americké pšenice. Déšť v Evropě a slabé ceny kukuřice zvyšují tlak. Dokonce i horší hodnocení ve zprávě o pokroku plodiny zde může omezit ztráty. Dle tohoto USDA stanovila podíl dobře / dokonale vyvinutých rostlin na úrovni 54% po 57% v předchozím týdnu a 64% v době předchozího roku.

Na fyzickém  trhu začátkem týdne zasáhla  ceny  vyhlídka na déšť a u některých komodit  již nebylo možné dosáhnout hodnoty 200 euro. Pšenice B Hamburg klesla na 199 EUR / t. Pouze krmná pšenice Südoldenburg zůstala nezměněna na 202 EUR / t.