Na začátku týdne prudce stoupaly pšeničné ceny. V mnoha zemích byly vyhlášeny zákazy vycházení, kvůli Korona pandemii a v důsledku toho se lidé zásobují potravinami, jako je mouka, těstoviny a chléb. Tento trend lze také jasně pociťovat i v USA, což vedlo k panickému nákupu na akciových trzích. Zpracovatelé a spotřebitelé se zásobují zboží nejen díky rostoucí poptávce, ale i obavám z narušení dodavatelských řetězců.
Tento trend lze také jasně vidět na německém finančním trhu. Mezitím se ceny Pšenice B Hamburg a pšenice krmná Südoldenburg opět zvýšily na úroveň 200 EUR / t. Zatímco ve slabých fázích před několika dny, prodejci neprodávali na nízké úrovni, jsou to právě kupující, kteří jsou těmito prudce zvýšenými cenami překvapeni.
Údaje o vývozu EU také podporují přátelskou náladu na trhu s pšenicí. Jak oznámila Evropská komise, objem vývozu v tomto hospodářském roce již vzrostl na 23,21 milionu tun. To odpovídá významnému nárůstu o 72% ve srovnání s předchozím rokem, a tak téměř dosahuje rekordního objemu 23,3 milionu t, kterého bylo dosaženo v hospodářském roce 14/15.
